Medya Planlama ve Satın Alma

Medya Planlama ve Satın Alma

Dijital medya planlama ve satın alma, alanında uzmanlaşmış ekibimiz tarafından yürütülen bir reklam koludur.
Medya planlama ve satın alma konusunda en önemli husus strateji oluşturmaktır. Strateji planı yapılırken dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bu detaylar;

Ürün veya hizmet nedir?
Hedef kitle kimdir?
Medya planlamasının amacı nedir?
Ürün veya hizmet hangi mecrada tanıtılırsa daha doğru olur?
Bütçe nedir ve nasıl yönetilirse potansiyel müşteriye daha doğru şekilde ulaşılır? 
Bu detaylar dijital medya planlaması yapmak isteyen firma ile uzman ekibimiz tarafından ortak olarak netleştirilir ve gerekli strateji oluşturulur. Mecra tercihi yapıldıktan sonra gerekli yayın içerikleri tasarlanarak dijital medya planlaması ve satın alma hayata geçirilir.

Dijital Medya Planlama ve Satın Almada Mecra Seçimi Nasıl Yapılır?

Medya planlamasında tüm detaylar netleştirilirken en önemli unsur mecra seçimidir. Çünkü pazarlanacak olan ürün veya hizmetin sektörüne, hedef kitlesine göre en uygun medya aracı belirlenmelidir. Reklam yayınları ancak  sektöre uygun olarak yapılırsa başarılı olacaktır.

Örneğin, inşaat sektörü için yapılacak bir medya planlaması için mecra tercihi inşaat, emlak ve benzeri sektörler ile ilgili yayın yapan medya araçlarından yana olmalıdır. Bu gibi alanlar ile ilgili olmayan mecralarda yapılan reklamlar müşteri dönüşü sağlamayacak ve algı yönetimi açısından başarısız olacaktır. Bu gibi yanlış yapılan reklamlar müşteri bütçesinin yanlış harcanmasına neden olacaktır. Bu nedenle hedef kitle ve reklam amacı en doğru şekilde analiz edildikten sonra mecra tercihi uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Medya Planlama ve Satın Almada Raporlama Yapılır mı?

Elbette. Yapılan reklam stratejisine göre planlanan yayınlar gerçekleştirildikçe, yayınların hızı ve başarısı müşterilerimize tarafımızca raporlanır. Genel durum üzerinden güncel revizyonlar yapılarak bütçe en doğru şekilde yönetilir. Medya planlama ve satın almada amacımız siz müşterilerimizin ürün veya hizmetini en doğru şekilde görünür kılarak size müşteri trafiği sağlamaktır. Bu nedenle bilgilendirme ve raporlama aksatılmadan yapılmaktadır.

Detaylı bilgi ve sormak istedikleriniz için bize ulaşabilirsiniz.