Tabela


Tabela insanları yönlendirmek, bilgi vermek, tanıtmak.. gibi amaçlar için, genellikle dış mekan kullanılmakla birlikte kapalı alanlarda ve belli kalıplar halinde monte edilerek kurulan platformalara tabela denir.

Tanımdan da anlaşılacağı gibi tabelalar kurumların ister ticari, ister kamu hizmeti amaçlı olsun insanların dikkatini çekmek ve belli bilgileri onlara aktarmak amacıyla oluşturulur. tabelalar özellikle dış mekanlarda çok zengin kullanım alanları olması ve herkesin görebilmesinden dolayı geniş bir yelpazeye sahiptir.

Bir tabela, kullanılacak amaca ve mekana göre arzu edilen boyutlarlarda, renk ve biçimlerde olabilir. İlk önceleri tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde canlı bir sektör haline gelmiştir. Günümüzde tabelasız herhangi bir işyeri binası görülemeyeceği gibi firma dışı alanlarda kullanılan totem, bilboard tarzı tabela alternatifleri ile bulundukları alanların dışında da daha özgür reklam yapabilinmektedir.

Totem Tabelalarda, alüminyum vb. malzemenin üstünde oyma yapılarak yazı yazılması işlemidir. Çıkan kısım dişi olarak kullanılır boşta kalan kısım ise pleksi döşenerek aydınlatılır. Totem tabela, işyerlerinin önlerine veya uzak mesafelere dikilen ve değişik yönlerden görülmesini sağlayan bir tabeladır.

Alüminyum totem tabela yere monte edilerek konumlandırılır. Genellikle iki yöndende görülecek şekilde çift taraflıdır fakat istenildiğinde  üç veya dört cepheli olarakta üretimi yapılabilir.

Pleksi Kutu Harf;  renkli ve renksiz, ışıklı ve ışıksızlık gibi özellikleri olan güneş, yağmur, kar, gibi doğa koşullarına ve olası darbelere göre oldukça dayanıklı, şeffaf niteliğiyle dikkat çeken bir kutu harf modelidir. Pleksi kutu harfli tabelaların içerisine yerleştirilecek ledler aracılığıyla hem tabela aydınlatması hem de şirket renklerinin sergilenmesiyle doğacak güzel bir uyum sağlanmaktadır. Dış mekânlarda genellikle silikonlu iç mekânlarda ise silikonsuz ledlerle aydınlatılma yapılmaktadır. Pleksi kutu harf genellikle çok tercih edilen ürün kategorisindedir. Çünkü oldukça şık olmakla birlikte aynı zamanda çok yüksek maliyette değildir.

Pleksi Kutu Harfler de yapım aşamasında yerli pleksi malzeme kullanıldığı takdirde daha uzun ömürlü daha kaliteli bir ürün elde edilmiş olmaktadır. Pleksi kutu harflerde dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur da kullanılacak ledlerin kaliteli olmasıdır. Kaliteli bir malzemeyle yapılan Pleksi Kutu harfli tabelalar, daha uzun ömürlü ve  daha şık görünümlü olacaktır. Tabelacılık sektöründe profesyonel hizmet anlayışıyla yola çıkmış olan firmamız sizlere kaliteyi sunmayı kendine şiar edinmiştir.

Pleksi Kabartma Tabelaları, ışıklı pleksi kabartma ve ışıksız pleksi kabartma olmak üzere ikiye ayrılır. Harf kabartma yöntemiyle yapılan Pleksi Kabartma tabelaları, son yıllarda en yaygın kullanılan tabelalardandır ve oldukça şık bir görünüme sahiptir.

Pleksi Kutu Harf Tabelalar

Işıklı Pleksi Kabartma yöntemiyle yapılmış olan tabelalara kullandığımız kaliteli aydınlatmayla birlikte artık sizin de ışıl ışıl bir tabelanız olacaktır.  Ticaretin esaslarından olan reklamcılıkta yaptıracağınız tabelalar hiç şüphe yok ki size daha fazla müşteri sağlayacak bir yöntemdir.