Dijital Baskı

Dijital Baskı; Matbaa tekniğinde kullanılan film,kalıp gibi unsurların ortadan kaldırılmasıyla birlikte dijital olarak çekilmiş bir fotoğrafın yada taranmış bir resmin bilgisayar yardımı ile uygun programlarda metin, grafik, çizim v.b gibi görselin hazırlandıktan sonra dijital baskı makinaları yardımı ile doğrudan baskı malzemeleri ( Vinil, Folyo, One Way Vision, Mesh, Canvas, Cast folyo …vs) üzerine basılması işidir.

 

Dijital Baskı Çeşitleri Nelerdir ? 
1) Dış Mekan (Outdoor ) Dijital (digital )Baskı
2) İç Mekan (indoor ) Dijital(digital ) Baskı

 

1) Dış Mekan Dijital Baskı
Açık hava reklamcılığında kullanılan; reklam, tanıtım amaçlı büyük yada küçük afişler,bilboard,araç üstü giydirmeler v.b. malzemelerin hazırlanmasında kullanılan baskı çeşididir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve dijital baskı makinelerinde kullanılan boya kalitesine göre yoğun güneşte, kötü hava koşullarında dayanıklılık gösterir.

a) Dış Mekan Dijital Baskının Avantajları
En önemli özelliği zorlu hava şartlarında dayanıklılık göstermesidir ve aynı zamanda tanıtımını yapmak istediğiniz bir ürünü veya görseli istediğiniz boyuta getirmenizi sağlar…

 

b) Dış Mekan Dijital Baskının Kullanım Alanları
Binaların dış cephelerinde,bilboard ve ışıklı raketlerde,üç boyutlu görsellerde,pankartlarda,araçlarda,ışıklı , ışıksız , çatı ve yönlendirme reklamlarında , mağaza cam vitrinlerinde ve A’dan Z’ye aklımıza gelebilecek her Sektörde.

Dış Mekan Dijital Baskının Çeşitleri;
Vinil Dijital Baskı
Folyo Dijital Baskı
Mesh Dijital Baskılı Vinil
One Way Vision Dijital Baskı
Dijital Baskılı Cast folyo
Dijital Canvas Baskı
İç Mekan (indoor) Dijital baskı